<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Oct 03, 2026

Turks afval krijgt nieuwe bestemming in Europa als hernieuwbaar gas

Turkije bereidt zich voor om biogas uit afval om te zetten in biomethaan en mogelijk naar Europese markten te exporteren. Biotrend en het Duitse energiebedrijf Uniper hebben daarvoor een intentieverklaring ondertekend.

De bedrijven onderzoeken welke bestaande biogasinstallaties geschikt zijn voor biomethaanproductie, welke nieuwe capaciteit mogelijk is en of het gas via het Turkse aardgasnet naar Europa kan worden vervoerd.

Volgens de bron kan het biomethaanpotentieel van Turkije oplopen tot 50 terawattuur per jaar. Uniper onderzoekt onder meer de mogelijkheid om biomethaan vanuit Turkije naar Duitsland te brengen.

Het project bevindt zich nog in een vroeg stadium. Technische, commerciële en wettelijke vraagstukken moeten nog worden uitgewerkt en er is nog geen tijdschema.

Biotrend beschikt volgens het bedrijf over een jaarlijks biomethaanproductiepotentieel van ongeveer 1,4 terawattuur. De onderneming wil bestaande installaties eerst onderzoeken op technische en economische geschiktheid voor de productie van biomethaan.

Voor export naar Europa moeten onder meer de technische geschiktheid, bedrijfsvoering, wettelijke basis en duurzaamheidscertificering worden geregeld.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 03-10-2026

Oct 03, 2026
Loading posts...