<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Aug 29, 2026

Turkse hightechindustrie groeit fors en passeert historische grens

De productiewaarde van ondernemingen in de hightechindustrie van Turkije is in 2025 voor het eerst boven de één biljoen Turkse lira uitgekomen. Omgerekend gaat het om meer dan 28 miljard dollar. Ook de omzet van deze ondernemingen passeerde vorig jaar voor het eerst de grens van één biljoen lira.

Dat blijkt uit officiële cijfers van het Turkse statistiekbureau TurkStat.

In 2025 waren in totaal 479.164 ondernemingen actief in de sector. Van deze ondernemingen werden 60.161 bedrijven ingedeeld als middelhoge technologie. Nog eens 4.070 ondernemingen werden geclassificeerd als hightechbedrijven.

Het aantal hightechbedrijven in de Turkse productiesector is daarmee in vijf jaar tijd aanzienlijk toegenomen. In 2021 waren er 2.892 van dergelijke ondernemingen. In 2025 stond de teller op 4.070, een stijging van 40 procent.

Toename werkgelegenheid

Het aantal werknemers bij de hightechbedrijven nam in dezelfde periode eveneens toe.

In 2021 werkten 119.326 mensen bij deze ondernemingen. In 2025 was dat aantal gestegen naar 142.779 werknemers.

De productiewaarde van de ondernemingen kwam in 2025 voor het eerst boven de grens van 1 biljoen Turkse lira. Ook de omzet overschreed in datzelfde jaar voor het eerst deze grens.

Voor de omgerekende waarde in Amerikaanse dollars is uitgegaan van een gemiddelde wisselkoers van 35,5 Turkse lira per dollar in 2025.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 29-08-2026

Aug 29, 2026
Loading posts...