Posted by Turkse Media
Feb 10, 2023
144.000 hulpverleners Turkije zoeken naar wondermomenten, die blijven komen

Op dag vijf na de ramp van de eeuw, twee ongekend verwoestende aardbevingen in het zuiden van Turkije, worden nog steeds mensen levend onder het puin gehaald. Dat zorgt voor emotionele momenten bij reddingswerkers, inmiddels zo’n 144.156 samen met een paar duizend uit het buitenland.
Alle grote Turkse nieuwszenders maken dagenlang rechtstreeks verslag van de reddingen. Het lukte ook het Nederlandse USAR-team om een 8-jarige jongen 106 uur na de aardbevingen te redden.
De Turkse president Erdoğan volgt alles nauw op de voet en is persoonlijk aanwezig. Hij benadrukte nogmaals dat alle mogelijke middelen zijn ingezet en slachtoffers snel nieuwe woningen krijgen. “Met de wil van Allah gaan we de klus binnen een jaar klaren [net zoals dat eerder is gedaan]. Alle getroffen slachtoffers kunnen ons vertrouwen. Luister niet naar onrustzaaiers. Dit is de tijd van eenheid en solidariteit. Laat je niet misleiden door al het nepnieuws van provocateurs op sociale media.”
De Turkse leider liet ook weten dat zijn overheid in de eerste instantie 100 miljard lira (omgerekend 5 miljard euro) beschikbaar heeft gesteld en slachtoffers tussentijds huursteun krijgen. Ook is Erdoğan trots op civiele initiatieven in Turkije die het mogelijk maken dat er dagelijks miljoenen warme maaltijden worden uitgedeeld in getroffen regio’s. “We gaan deze pijnlijke periode gezamenlijk overwinnen.”
Erdoğan reageerde ook op de ongegronde kritiek na het uitroepen van de noodtoestand in de getroffen tien provincies. “Er zijn enkele gevallen van overvallen en diefstallen waargenomen. Dat willen wij voorkomen. Er komt genoeg binnen, van kleding tot voedsel. Dit volk is vrijgevig en voelt zich altijd genoodzaakt om slachtoffers te helpen. Zit in ons genen.”
De Turkse politie en leger hebben inmiddels de eerste dieven en bendeleden opgepakt.
Het dodental is opgelopen naar meer dan 34.000. Meer dan 80.000 mensen raakten gewond.
De twee aardbevingen waren zo krachtig dat het Engeland in tweeën zouden scheuren. (LEES meer)
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 10-02-2023