<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Apr 20, 2025

700.000 Turken raken rijbewijs kwijt

Het Turkse binnenlandministerie heeft in een verklaring laten weten dat er in totaal bij 689.946 bestuurders van een motorvoertuig het rijbewijs is ingenomen.

Die reactie kwam na desinformatie in Turkije dat “ingenomen rijbewijzen in het kader van een amnestie weer teruggegeven zouden worden”. “Dat is absoluut niet het geval”, reageerde de Turkse binnenlandminister Ali Yerlikaya.

“Per 19 april 2025 zijn er 689.946 rijbewijzen ingenomen die niet meer zijn teruggegeven”, benadrukte Yerlikaya.

Bij bijna 500.000 gevallen ging het om drank en verdovende middelen achter het stuur en/of het weigeren van een test, 28.461 keer vanwege het verkrijgen van honderd strafpunten binnen een jaar, enkele keren door een grove snelheidsovertreding en zogeheten driftacties met een voertuig. In 162.397 gevallen is sprake van een gerechtelijke procedure vanwege het veroorzaken van een dodelijk ongeval en zwaargewonde verkeersslachtoffers en ook medische toestanden.

“Achter inname van rijbewijzen schuilen ernstige overtredingen die de verkeersveiligheid in gevaar brengen en ernstige onverantwoordelijkheid, die tot verlies van mensenlevens en eigendommen kunnen leiden”, sprak de Turkse binnenlandminister.

“Het gaat ons niet om het uitschrijven van boetes, maar om ongevallen en (familie)leed te voorkomen”, benadrukte Yerlikaya. “De getroffen maatregelen zijn bedoeld om de veiligheid op onze wegen te waarborgen en levens te beschermen. Iedere controle die wij uitvoeren en iedere voorzorgsmaatregel die wij nemen, is erop gericht de tranen van een moeder weg te vegen en te voorkomen dat een kind wees wordt. Daarom zullen wij nooit afzien van ons compromisloze optreden tegen degenen die de regels overtreden.”

Nieuwe fase

In het land zijn ook nieuwe maatregelen genomen om verkeersovertredingen die eerder niet of nauwelijks tot een boete leidden, zoals onnodig links rijden, rijden over de vluchtstrook en doorrijden tot het einde van een afrit en dan afsnijden, alsnog te beboeten. Wie bij een verkeersruzie voortaan het waagt uit zijn auto te stappen en overgaat tot een agressieve handeling, raakt ook direct zijn rijbewijs kwijt.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 20-04-2025

Apr 20, 2025
Loading posts...