<< Terug naar home | Binnenland

Posted by Turkse Media
Oct 21, 2025

Aanval op Turkse moskee Aksa in Den Haag

In de gebedsruimte van de Turkse moskee Aksa heeft zich zaterdag een Islamofobisch incident voorgedaan. Een vrouw drong het gebouw binnen en gooide daar verschillende voorwerpen, waaronder exemplaren van de Koran, op de grond. Volgens het moskeebestuur gaat het om een “diep kwetsende en respectloze daad” die de heiligheid van de gebedsruimte aantastte.

“Het is pijnlijk om te zien dat racisme en onverdraagzaamheid nog steeds een plaats hebben in onze samenleving”, reageert het bestuur in een verklaring. “Onze gemeenschap is vaker geconfronteerd met dit soort voorvallen, maar uit zorg voor rust en veiligheid hebben we dat meestal intern gehouden. Dit keer voelen we echter de noodzaak om open te zijn, juist om bewustwording te creëren en onze bezoekers te beschermen.”

De politie kwam snel ter plaatse en wist de situatie onder controle te brengen. De vrouw is aangehouden en er wordt onderzocht wat haar motieven waren. De moskee spreekt haar waardering uit voor de “professionele en kordate reactie” van de politie.

Volgens het bestuur onderstrepen dit soort gebeurtenissen de noodzaak van waakzaamheid. Er worden extra veiligheidsmaatregelen overwogen, in overleg met de lokale autoriteiten. Tegelijkertijd wil de gemeenschap benadrukken dat angst of geslotenheid geen antwoord mag zijn.

“We kiezen niet voor terugtrekking, maar voor openheid, gezamenlijkheid en standvastigheid”, aldus het moskeebestuur. “Onze deuren blijven open. Geloof, respect en menselijkheid moeten sterker zijn dan haat.”

De moskee roept op tot solidariteit tussen alle inwoners van de stad, ongeacht achtergrond of geloof. “We hopen dat dit incident niet verdeelt, maar juist het gesprek aanwakkert over respect en samenleven”, besluit de verklaring.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | TMC | Gepubliceerd: 21-10-2025

Oct 21, 2025
Loading posts...