<< Terug naar home | Vanuit Turkije

Posted by Turkse Media
Apr 30, 2025

Ankara verwelkomt positieve houding VS omtrent gevoeligheden Turkije

Turkije verwelkomt de houding van de Amerikaanse president Donald Trump, die “rekening houdt met de gevoeligheden”, zei de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan woensdag. Hij benadrukte dat ze elkaar begrijpen als twee leiders in de kwestie Syrië.

“Ik geloof dat mijn vriend Trump en ik de komende dagen een heel ander elan zullen geven” aan de betrekkingen tussen de VS en Turkije, merkte Erdoğan op na zijn terugkeer van een staatsbezoek aan Italië.

De Turkse president merkte op dat hij de Amerikaanse president Trump bij de eerste gelegenheid persoonlijk zal spreken en vermeldde daarbij dat hun telefoongesprek “heel hartelijk, productief en vriendschappelijk” was.

Provocaties Israël

Erdoğan noemde de Israëlische aanvallen op Syrisch grondgebied een poging om het positieve klimaat te ondermijnen dat is ontstaan ​​met de nieuwe regering in Damascus. Hij zei dat de federale structuur van Syrië niets meer is dan een utopie die geen plaats heeft in de realiteit van het land.

Relatie met Italië

Wat betreft bilaterale betrekkingen met Italië benadrukte hij dat Ankara en Rome samenwerking onderzoeken, niet alleen in de defensie-industrie, maar ook in hightechsectoren zoals de luchtvaart en de ruimtevaart.

Wederzijdse technologieoverdracht tussen de twee landen zal de binnenlandse defensie-industrie van Turkije versterken en Italië nieuwe perspectieven en energie bieden, voegde Erdoğan eraan toe.

De Turkse leider liet weten dat hij tijdens zijn ontmoetingen met de Italiaanse premier Giorgio Meloni en president Sergio Mattarella de verwachting van Ankara had uitgesproken dat Rome de toetreding van Turkije tot de EU met concrete bijdragen zou steunen.

Hij vertelde dat hij het cruciale belang van Turkije voor de economische en militaire veiligheid van Europa had benadrukt, “in een tijd waarin de Europese veiligheidsarchitectuur volop wordt besproken”. Turkije en Italië zijn overeengekomen hun werk op dit gebied in nauwe samenwerking voort te zetten.

Tijdens de ontmoetingen werden ook regionale en mondiale kwesties besproken, liet Erdoğan weten, die ook zijn verwachting uitsprak dat Italië “sterkere steun” zal verlenen aan een terugkeer naar een staakt-het-vuren in Gaza, de erkenning van de staat Palestina en hulp bij de humanitaire ramp.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 30-04-2025

Apr 30, 2025
Loading posts...