Posted by Turkse Media
Apr 23, 2024
Assistent Europarlementariër vast om spionage voor China

Een parlementair assistent van de extreemrechtse AfD-lijsttrekker Maximilian Krah is gearresteerd op verdenking van spionage voor China, meldden Duitse autoriteiten dinsdag.
De verdachte, alleen genoemd als Jian G., werkte sinds 2019 voor AfD-parlementariër Krah als assistent bij het Europees Parlement, zo berichtte de publieke omroep ARD.
Het Federaal Openbaar Ministerie van Duitsland verklaarde dat de gearresteerde verdachte “een werknemer van een Chinese geheime dienst” zou zijn en beschuldigd werd van het uitvoeren van spionageactiviteiten in het Europees Parlement.
“In januari 2024 gaf de verdachte herhaaldelijk informatie over onderhandelingen en besluiten in het Europees Parlement door aan zijn inlichtingendienstcliënt. Hij bespioneerde ook Chinese oppositieleden in Duitsland voor de inlichtingendienst”, aldus de aanklagers in een verklaring.
Arrestatie
Jian G. werd maandag gearresteerd in de oostelijke stad Dresden. De politie voerde huiszoekingen uit in de woning van de verdachte, waarbij verschillende documenten en elektronische apparaten in beslag werden genomen, is gemeld door lokale media.
De publieke omroep ARD liet weten dat de verdachte al meer dan tien jaar bekend was bij de Duitse inlichtingendiensten vanwege zijn vermoedelijke banden met de Chinese geheime dienst.
Volgens onderzoekers bood hij zichzelf aan als informant. Er zou geen samenwerking met hem geweest zijn, omdat Duitse inlichtingendiensten hem als “onbetrouwbaar” beschouwden en dachten dat hij een mogelijke “dubbelagent” zou kunnen zijn die voor China werkte.
De Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Nancy Faeser, reageerde dat de beschuldigingen “buitengewoon ernstig” waren en volledig worden onderzocht door de relevante staatsautoriteiten.
Faeser bedankte ook de veiligheidsdiensten en zei dat ze hun contraspionageonderzoeken hebben opgevoerd te midden van de veranderende veiligheidsomgeving. “Dit is hoe we onszelf beschermen tegen de hybride dreigingen van Rusland, maar ook tegen spionage vanuit China. De geboekte resultaten laten dit zien.”
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 23-04-2024