Posted by Turkse Media
Jan 13, 2026
Buitenlandse investeringen in Turkije stijgen sterk in 2025
De instroom van buitenlandse directe investeringen in Turkije is in de eerste elf maanden van 2025 uitgekomen op 12,4 miljard dollar. Daarmee ligt het niveau aanzienlijk hoger dan een jaar eerder.
Dat heeft de Internationale Investeerdersvereniging YASED dinsdag bekendgemaakt.
Op jaarbasis nam de instroom van buitenlandse investeringen tussen januari en november met 28 procent toe. Sinds 2003 is in totaal meer dan 286 miljard dollar aan buitenlandse directe investeringen naar Turkije gevloeid, wat het belang van het land als investeringsbestemming onderstreept.
In november bedroeg de totale instroom 990 miljoen dollar. Daarvan bestond 342 miljoen dollar uit investeringskapitaal. Schuldinstrumenten waren goed voor 514 miljoen dollar, terwijl vastgoedverkopen aan buitenlandse ingezetenen 218 miljoen dollar opleverden.
Tegenover deze instroom stond een negatieve bijdrage van investeringsliquidaties, die in november een drukkend effect hadden van 84 miljoen dollar op het totaal.
Over de eerste elf maanden van het jaar kwam de instroom van investeringskapitaal uit op 8,9 miljard dollar. Schuldinstrumenten vertegenwoordigden een waarde van 3 miljard dollar en vastgoedverkopen 2,1 miljard dollar. Liquidaties hadden in dezelfde periode een negatief effect van 1,5 miljard dollar, waardoor het totaal uitkwam op 12,4 miljard dollar.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 13-01-2026


































