<< Terug naar home | Highlights

Posted by Turkse Media
Jan 26, 2023

Canadese regering benoemt adviseur tegen Islamofobie

Canada heeft zijn eerste zogenoemde speciale vertegenwoordiger aangesteld om Islamofobie te bestrijden, maakte premier Justin Trudeau donderdag bekend.

Het gaat om Amira Elghawaby, voormalig journalist en een van de oprichters van het Canadian Anti-Hate Network. Ook speelde ze een belangrijke rol bij de oprichting van de National Council of Canadian Muslims (NCCM), de grootste moslimorganisatie in het land.

Als speciale vertegenwoordiger zal Elghawaby de strijd van de federale regering leiden “tegen Islamofobie, systemisch racisme, rassendiscriminatie en religieuze intolerantie”, verklaarde het kantoor van de premier. In het bijzonder zal ze de regering-Trudeau adviseren over welk beleid en welke wetgeving doorgevoerd moet worden om de dreiging van Islamofobie tegen te gaan.

Trudeau benadrukte dat “niemand in ons land haat zou moeten ervaren vanwege zijn geloof”. “De benoeming van mevrouw Elghawaby als Canada’s eerste speciale vertegenwoordiger voor de bestrijding van Islamofobie is een belangrijke stap in onze strijd tegen moslimhaat en haat in al zijn vormen.”

Er leven ongeveer 1,8 miljoen moslims in Canada, dat ongeveer 38 miljoen inwoners telt.

NCCM

Haar benoeming werd toegejuicht door de CEO van NCCM, Stephen Brown. “Tijdens haar tijd bij NCCM was Amira een gepassioneerd pleitbezorger, die zoveel kritieke veldslagen voor onze gemeenschap vocht in een tijd dat we een kampioen nodig hadden”, reageerde Brown. “Realistisch gezien weet ik niet zeker of er een NCCM zou zijn zonder Amira. We kijken ernaar uit om samen te werken met haar, haar kantoor en al diegenen die de dreiging van Islamofobie in Canada willen wegnemen.”

De benoeming komt nu het zesde herdenkingsjaar nadert van de moord op zes moslims die op 29 januari 2017 werden neergeschoten tijdens een gebed in een moskee in Quebec City. Nog eens 19 raakten gewond, sommigen ernstig. “Sinds 2017 zijn in Canada 11 mensen omgekomen bij daden van geweld tegen moslims”, liet Brown weten.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 26-01-2023

Jan 26, 2023
Loading posts...