<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Aug 16, 2021

Erdoğan opent 26 nieuwe fabrieken op één dag: ‘Turkse economie herrijst’

In de Turkse hoofdstad Ankara zijn maandag 26 nieuwe fabrieken geopend. De algemene openingsceremonie is bijgewoond door de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan.

De Turkse president merkte op dat er tijdens de coronapandemie is geïnvesteerd in de nieuwe fabrieken en deze ook tijdens een wereldwijde pandemie zijn begonnen met produceren. “Terwijl er veel economische onzekerheid heerst in de wereld, bleef de Turkse zakenwereld verder investeren”, zei hij. “Dit zijn mensen die de echte potentie van Turkije kennen.”

De nieuwe fabrieken staan op het tweede industrieterrein van Ankara en hebben samen zo’n 1,6 miljard lira (160 miljoen euro) gekost. “Goed voor 1.670 nieuwe banen”, onderstreepte de Turkse president. Hij zei ook dat de werkloosheid in juni met een recorddaling is teruggevallen naar 10,6 procent.

Erdoğan haalde ook uit naar valse critici en onrustzaaiers. “Deze nieuwe fabrieken zijn een mooie reactie op alle doemdenkers die stelden dat het helemaal gedaan was met Turkije.”

Turkije zal ondanks alle “karakterloze onruststokers elke dag verder groeien op het gebied van economie, productie, landbouw en handel en de lat steeds hoger leggen”, benadrukte de Turkse leider.

Erdoğan: “De Turkse economie herrijst. Daarbij letten we ook op duurzaamheid en het milieu. We kunnen niet, zoals andere dat doen, groeien over de rug van anderen en het milieu vernietigen voor eigen gewin. Elke technologie die het milieu schaadt, hoezeer het ons leven ook gemakkelijker maakt, is niets anders dan een wapen die op de mens is gericht. Beschadiging van het ecosysteem resulteert in rampen. We hanteren daarom de principe medelevende en duurzame groei in plaats van monsterlijke groei.”

Naast de 26 nieuwe fabrieken gingen ook in Ankara open een nieuwe moskee voor 2.500 bezoekers, een zuiveringsinstallatie, een testcentrum, een laboratorium voor milieuanalyse en zijn nieuwe hoogspanningsleidingen in gebruik genomen. Daarnaast worden 123 nieuwe fabrieken gebouwd in Ankara.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 16-08-2021

Aug 16, 2021
Loading posts...