<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Nov 17, 2024

Istanbul Airport behoudt titel drukste luchthaven van Europa

Megaluchthaven Istanbul Grand Airport (IGA) is opnieuw de drukste luchthaven van Europa.

Dat blijkt uit cijfers van de Europese Organisatie voor Luchtvaartveiligheid (Eurocontrol) voor 4 tot en met 10 november.

De grootste luchthaven van Turkije zag 1.359 gemiddelde dagelijkse vluchten, een stijging van 3 procent vergeleken met de week daarvoor.

London Heathrow Airport was de op één na drukste met 1.295 gemiddelde dagelijkse vluchten, ongewijzigd ten opzichte van de vorige week, terwijl Amsterdam Schiphol Airport op de derde plaats kwam met 1.282 gemiddelde dagelijkse vluchten, een daling van 2 procent.

Na Amsterdam stond Paris Charles de Gaulle Airport op de vierde plaats met 1.212 gemiddelde dagelijkse vluchten, een daling van 5 procent vergeleken met de vorige week, terwijl de luchthavens Frankfurt en Madrid Barajas respectievelijk 1.170 en 1.129 gemiddelde dagelijkse vluchten noteerden, zonder veranderingen ten opzichte van de vorige week.

Barcelona Airport daalde met 6 procent met 862 gemiddelde dagelijkse vluchten, gevolgd door Munich Airport met 3 procent met 845, en Rome Fiumicino Airport met 4 procent met 790, terwijl Zurich Airport een stijging van 1% zag met 670 gemiddelde dagelijkse vluchten in dezelfde periode.

Behalve Frankfurt Airport verwelkomden de 10 drukste luchthavens meer vluchten vergeleken met dezelfde week vorig jaar.

Luchtvaartmaatschappijen

Ryanair is de grootste (lagekosten- en non-netwerk) luchtvaartmaatschappij met 2.440 gemiddelde dagelijkse vluchten, een daling van 18 procent vergeleken met vorige week, gevolgd door full-service netwerkluchtvaartmaatschappij Turkish Airlines met 1.368 na een stijging van 3 procent en easyJet met 1.267 na een daling van 22 procent.

Turkish Airlines was de enige operator die in deze periode een toename van het gemiddelde aantal dagelijkse vluchten noteerde.

De top 10 vliegbedrijven registreerden 8,7 procent minder vluchten vergeleken met vorige week vanwege de start van de winterschema’s, aldus Eurocontrol.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 17-11-2024

Nov 17, 2024
Loading posts...