<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Apr 13, 2022

Istanbul Airport tweede drukste internationale luchthaven ter wereld

Istanbul Airport heeft vorig jaar 26,4 miljoen internationale passagiers verwelkomd en is daarmee de tweede drukste internationale luchthaven ter wereld geworden. Vorig jaar had slechts één luchthaven een groter internationaal passagiersvolume: Dubai (29,1 miljoen).

Dat blijkt deze week uit cijfers van de Europese brancheorganisatie voor luchthavens Airports Council International (ACI).

De Turkse megaluchthaven zag vorig jaar een stijging van 66 procent van het aantal internationale passagiers en is net als concurrenten ook hard getroffen door covid-19-reisrestricties. Istanbul Airport stond in 2019 nog op de veertiende plaats en in 2020 op zes.

Amsterdam Schiphol Airport staat na Istanbul op de derde plaats in de mondiale ranglijst van internationaal passagiersverkeer.

Op Europees niveau is Istanbul Airport de drukste luchthaven van Europa. (LEES meer)

Totaal

Wat het totale aantal passagiers inclusief binnenlandse reizigers betreft, staat de Amerikaanse Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport in de staat Georgia op de eerste plaats met 75,7 miljoen passagiers – een stijging van 76,4 procent ten opzichte van het voorgaande jaar.

Acht van de tien luchthavens met het hoogste aantal passagiers bevinden zich volgens de cijfers in de VS.

“De ACI World-ranglijst voor passagiersverkeer vertelt het verhaal van een bemoedigende trend van herstel, met de meeste terugkerende drukste luchthavens van vóór covid-19 terug aan de top”, verklaarde Luis Felipe de Oliveira, directeur generaal van ACI World.

“Hoewel we voorzichtig zijn dat het herstel met meerdere tegenwind te maken kan krijgen, kan het momentum dat wordt gecreëerd door heropeningsplannen door landen (vanuit covid-19-beperkingen) leiden tot een toename van het reizen in de tweede helft van 2022.”

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 13-04-2022

Apr 13, 2022
Loading posts...