<< Terug naar home | Algemeen

Posted by Turkse Media
Sep 22, 2025

Italianen gooien Israël uit toerismebeurs

Israël mag volgende maand niet deelnemen aan de internationale toerismebeurs in Rimini, een van de belangrijkste evenementen in de sector. De beursorganisatie, Italian Exhibition Group (IEG), bevestigde dat de Israëlische stand wordt geweerd na bezwaren van lokale en regionale bestuurders.

Het besluit volgde op een gezamenlijke brief van de burgemeester van Rimini, Jamil Sadegholvaad, en de voorzitter van de regio Emilia-Romagna, Michele de Pascale. In hun schrijven van 18 september betitelden zij de aanwezigheid van Israël als “ongeschikt”, gezien de voortdurende aanvallen in Gaza.

Sadegholvaad, van oorsprong Iraans en sinds 2021 burgemeester namens de Democratische Partij (PD), verklaarde: “We geloven werkelijk niet dat het ethisch en moreel aanvaardbaar is om plaatsen van oorlog, terreur en dood te promoten als toeristische bestemmingen.”

Politieke reacties

De beslissing leidde tot verdeeldheid in Italië. Minister van Toerisme Daniela Santanchè reageerde verbaasd op de uitsluiting en sprak van een “onbegrijpelijke stap” van de beursorganisatie.

Aan de andere kant steunde de landelijke oppositieleider van de PD, Elly Schlein, het initiatief van de lokale bestuurders. Zij stelde dat lokale autoriteiten doen “wat de regering nog steeds nalaat”: druk uitoefenen op Israël om een einde te maken aan vermeende oorlogsmisdaden in Gaza en de Westelijke Jordaanoever.

Beurs

De TTG Travel Experience-beurs, die dit jaar van 8 tot 10 oktober plaatsvindt, geldt als een van de belangrijkste ontmoetingsplaatsen voor de internationale toerismesector. Met het besluit van de organisatie is Israël uitgesloten van deelname aan een toonaangevende markt voor reis- en vakantiebestemmingen.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 22-09-2025

Sep 22, 2025
Loading posts...