<< Terug naar home | Sport

Posted by Turkse Media
Mar 29, 2026

Kosovo bedankt Turkije in aanloop play-off WK: ‘Onvergetelijk gebaar’

De nationale voetbalteams van Turkije en Kosovo treffen elkaar dinsdag in Pristina in de finale van de play‑offs voor plaatsing voor het WK voetbal van 2026. De aanloop naar het duel wordt gekenmerkt door opvallend warme woorden tussen beide landen, die al jaren diplomatieke, culturele en economische banden onderhouden.

Op sociale media herinnerde de Kosovaarse voetbalorganisatie aan een vriendschappelijke wedstrijd uit 2014, twee jaar voordat Kosovo officieel werd erkend door de wereldvoetbalbond FIFA. “Toen niemand tegen ons wilde spelen, kwam Turkije. Ze reisden naar Kosovo voordat wij überhaupt door FIFA waren erkend. Een gebaar van respect en genegenheid dat wij nooit zullen vergeten”, schreef de organisatie, vergezeld van foto’s van de wedstrijd.

In dat duel won Turkije met 6‑1. Kosovo maakte toen zijn eerste doelpunt ooit tegen de Turkse nationale ploeg, dankzij Albert Bunjaku. Het was pas de tweede interland van Kosovo, dat in januari 2014 toestemming kreeg van de UEFA om oefenwedstrijden te spelen. De eerste interland, tegen Haïti, eindigde doelpuntloos.

Op 13 mei 2016 werd de Kosovaarse voetbalbond met 141 tegen 23 stemmen toegelaten tot de FIFA. Enkele dagen eerder was Kosovo al opgenomen als volwaardig lid van de UEFA. De stemming werd voorafgegaan door een toespraak van de Turkse bestuurder Senes Erzik, destijds vicevoorzitter van de UEFA.

De wedstrijd van dinsdag wordt gespeeld in Pristina, waar zich ook het “Kosovo‑Turkije Vriendschapspark” bevindt. Voor beide landen staat een historische WK‑deelname op het spel, maar de toon in de aanloop is ongebruikelijk hartelijk voor een duel met zulke grote belangen.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 29-03-2026

Mar 29, 2026
Loading posts...