<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Oct 20, 2023

Megadeal Estland-Turkije gaat Noordoost-Europa tikje veiliger maken

De twee Turkse voertuigfabrikanten Otokar en Nurol Makina hebben deze week contracten getekend met Estland voor de levering van 230 gepantserde defensievoertuigen. De deal, gewonnen tijdens een aanbesteding waaraan negen bedrijven meededen, omvat een waarde van 200 miljoen euro.

De overeenkomsten zijn woensdag in de Estse hoofdstad Tallinn getekend. Het Estse Centrum voor Defensie-investeringen (ECDI) koopt Turkse 230 4X4- en 6X6-voertuigen voor de Estse veiligheidstroepen.

De Turkse defensieminister Yaşar Güler was persoonlijk aanwezig bij de ceremonie, die ook is bijgewoond door zijn Estse collega Hanno Pevkur en officials van Otokar en Nurol.

Güler sprak tijdens het evenement dat de ondertekende intentieverklaring de uitstekende betrekkingen tussen de twee landen zal versterken en de defensie-industrie en bedrijven in staat zal stellen meer samen te werken.

Hij merkte op dat de twee landen zeer goede betrekkingen onderhouden, gebaseerd op wederzijds respect. Ook liet hij weten dat de honderdste verjaardag van de bilaterale betrekkingen in 2024 zal worden gevierd. “De defensiebetrekkingen zullen de twee landen dichter bij elkaar brengen. De producten van Turkse bedrijven zullen het Estse leger verder versterken en bijdragen aan de regionale veiligheid.”

De Estse minister van Defensie Pevkur zei op zijn beurt dat Estland na de oorlog tussen Oekraïne en Rusland besefte dat het niet veel tijd had om zijn verdediging te versterken. “Ik ben erg blij om deze intentieverklaring te ondertekenen, die onze samenwerking in de defensie-industrie zal bevorderen.”

Hij vermeldde ook dat de NAVO een grote militaire macht is en dat de recente ontwikkelingen in Oekraïne en Israël “het belang van het bij elkaar houden van deze grote macht opnieuw hebben bevestigd”.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 20-10-2023

Oct 20, 2023
Loading posts...