Posted by Turkse Media
Apr 06, 2022
Ministers proberen Turkse auto TOGG uit: ‘Wil niet uitstappen’

De Turkse ministers Mustafa Varank (Technologie) en Nureddin Nebati (Financiën) hebben woensdag de auto van eigen makelij TOGG uitgeprobeerd in de thuisbasis in Gemlik. Zij waren daar voor een fabrieksbezoek.
“Een geweldig gevoel om achter onze eigen geproduceerde SUV te zitten”, reageerde minister Nebati, die op de nieuw voltooide 1,6 kilometer lange testbaan van TOGG reed. “Hij rijdt geweldig goed en is geslaagd voor mijn test. Moge Allah zorgen voor het beste.”
De technologieminister grapte dat hij de auto niet kreeg van Nebati: “Zoals jullie zien stapt hij niet uit en kan ik niet even een rondje.” Kort daarna mocht Varank achter het stuur. Hij nam als passagiers twee studenten mee die meededen aan een gezamenlijke iftar-oproep via social media. Als verrassing kregen zij een rit in TOGG.
“Zowel van binnen als buiten heeft de auto aantrekkingskracht. De auto voelt heel veilig aan. We zijn er trots op dat het een state-of-the-art product is geworden”, reageerde Varank.
De minister benadrukte ook dat het voertuig van begin tot eind door Turkse ingenieurs en technische mensen is ontworpen. “Wanneer de auto uitkomt, zullen niet alleen wij, maar 84 miljoen Turken trots zijn.”
TOGG is sinds kort ook door het volk te bewonderen.
Fabriek
Het 1,2 miljoen vierkante meter grote productiecomplex is voor meer dan driekwart voltooid, benadrukte TOGG. De Turkse autofabriek wordt de schoonste van Europa. Eind dit jaar moeten de eerste Turkse auto’s van de band rollen. De 250 productierobots draaien al proefrondes. (LEES meer + FOTO’S + VIDEO’S)
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 06-04-2022