Posted by Turkse Media
Sep 03, 2023
Moody’s verhoogt opnieuw groeiverwachting Turkse economie

Moody’s heeft zijn groeiverwachting voor de Turkse economie voor dit jaar van 2,6 procent bijgesteld naar 4,2 procent.
Dat blijkt uit het recente rapport Global Macro Outlook dat deze week is vrijgegeven.
“De economische activiteit in de eerste helft van 2023 overtrof onze verwachtingen in meerdere landen”, aldus het rapport, waarin Turkije als een van de landen is genoemd.
Afremming mondiale groei
Het mondiale ratingsbureau merkte echter op dat het verwacht dat de krappe financiële omstandigheden het komende jaar zullen aanhouden, waardoor de mondiale groei zal afremmen.
De reële groei van het bruto binnenlands product (bbp) voor de G-20 zal naar verwachting vertragen van 2,7 procent in 2022 naar 2,5 procent in 2023 en 2,1 procent in 2024.
“Het risico op een recessie in de VS is afgenomen, maar een productie die beneden de trend ligt is noodzakelijk om de inflatie duurzaam te laten dalen naar het streefdoel van de Federal Reserve.”
Verder heeft Moody’s zijn groeivoorspelling voor de Amerikaanse economie voor 2023 van 1,1 procent naar 1,9 procent verhoogd.
“De Chinese economie wordt geconfronteerd met aanzienlijke groei-uitdagingen, waardoor we onze groeiverwachtingen voor 2024 hebben verlaagd, van 4,5 procent naar 4 procent”, aldus het agentschap
Centrale banken
De inflatie daalt zoals verwacht en zal het komende jaar blijven afnemen, maar de risico’s blijven bestaan, is benadrukt. “De grote centrale banken zullen tot 2024 een restrictief beleid blijven voeren.”
Moody’s zei dat de opwaartse risico’s voor de inflatie als gevolg van de krappe arbeidsmarkten en de veerkrachtige vraag de Amerikaanse Federal Reserve, de Europese Centrale Bank en de Bank of England “waakzaam” zullen houden.
Ook merkte het verder op: “Aangezien de economische activiteit dit jaar over het algemeen goed stand heeft gehouden, betekent de hoge kerninflatie dat de centrale banken er nog niet zeker van kunnen zijn dat ze hun inflatiemandaten al hebben bereikt.”
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 03-09-2023