<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Nov 25, 2023

Moslimwereld bijeen in Istanbul, toekomst wereldhalalmarkt vormgegeven

In Istanbul is deze week de negende World Halal Summit aan de gang en ook de tiende Halal Expo van de Organisatie voor Islamitische Samenwerking (OIC), twee grote evenementen voor producten en diensten die voldoen aan de Islamitische richtlijnen, bekend als halal.

De grote evenementen startten donderdag met de deelname van 500 vooraanstaande bedrijven uit 45 landen en de bijeenkomst zal naar verwachting meer dan 40.000 bezoekers trekken, waarvan 10.000 uit het buitenland. De vier dagen durende evenementen worden gehouden onder het hoofdthema: “Een toegangspoort tot de mondiale halaleconomie: het potentieel onthullen.”

Tijdens de openingsceremonie sprak de Turkse minister van Handel, Ömer Bolat, dat het aandeel van de handel van Turkije met Islamitische landen in de afgelopen twintig jaar met 11 procent tot 26 procent is gestegen. “Ons doel is om dit percentage tegen 2028 te verhogen tot 35 procent.”

İhsan Övüt, algemeen secretaris van het intergouvernementele Normen en Metrologie Instituut voor Islamitische Landen (SMIIC), onderstreepte het belang van voortdurende samenwerking en collectieve actie om standaardisatie in de sector te creëren.

Emre Ete, vicepresident van de World Halal Summit Council, benadrukte dat de halalsector niet alleen de voorkeur geniet van moslims, maar ook van consumentengroepen uit alle lagen van de bevolking, met zijn betrouwbare en gezonde producten en diensten. Ete merkte op dat de halalmarkt de 7 biljoen dollar heeft overschreden en naar verwachting de komende vijf jaar 10 biljoen dollar groot zal worden.

Asad Sajjad, CEO van de Pakistan Halal Development Council, liet weten dat het ontbreken van een adequaat coderingssysteem een probleem is voor de halalsector.

Hoewel 98 procent van de wereldhandel onderworpen is aan het coderingssysteem, bestaat er geen codesysteem voor halalproducten en daarom zijn er geen echte en originele gegevens voor de halalsector, zei hij. “We weten niet welk product in welk land is geproduceerd, geëxporteerd of geïmporteerd.”

Riadh Soussi, adjunct-secretaris-generaal van SMIIC, benadrukte dat er een nieuwe samenwerking tot stand moet worden gebracht tussen de OIC en SMIIC om een gemeenschappelijk merk met hun logo’s te creëren. “Halalnormen kunnen worden bevorderd door ervoor te zorgen dat dit merk door alle halalconsumenten wordt erkend en dat het MKB dit merk gebruikt”, aldus Soussi.

Tijdens een panelgesprek op vrijdag meldde Ali Erdurmuş, uitvoerend vicevoorzitter van de Capital Markets Board van Türkiye (SPK), dat de Islamitische financiële sector tegen eind 2023 naar verwachting een volume van 3,25 biljoen dollar zal bereiken.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 25-11-2023

Nov 25, 2023
Loading posts...