Posted by Turkse Media
Aug 24, 2023
Nederland opnieuw grootste investeerder in Turkije

Turkije heeft in de eerste helft van 2023 4,8 miljard dollar aan directe buitenlandse investeringen ontvangen.
Dat liet de voorzitter van de sectorgroep International Investors Association (YASED), Engin Aksoy, weten.
Zo’n 2,5 miljard dollar van deze investeringen waren fusies, overnames of kapitaalinstroom, vertelde Aksoy in een interview.
Hij benadrukte verder zijn verwachting dat het herstelproces van de stabiliteit en de regelgeving in het land de komende zes maanden kan leiden tot extra buitenlandse investeringen ter waarde van 7,1 miljard dollar.
Het doel van Turkije is om een aandeel van 1,5 procent uit de mondiale directe investeringen te halen, iets wat nu onder het potentieel ligt, zei hij.
Het aandeel van de EU-landen in de directe buitenlandse investeringen tijdens de eerste periode van zes maanden bedroeg 56 procent.
Daarvan bedraagt het Nederlandse aandeel 23 procent, Rusland 15 procent, de Verenigde Arabische Emiraten 13 procent en Duitsland en Ierland elk 7 procent.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 24-08-2023