<< Terug naar home | Binnenland

Posted by Turkse Media
Feb 23, 2022

Nederland verhoogt boete aan Apple naar 25 miljoen euro

De dwangsom die Apple in Nederland moet betalen vanwege een zaak rond datingapps is opgelopen tot 25 miljoen euro.

Dat liet de Nederlandse consumententoezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) weten.

Apple gebruikte alleen een eigen betalingssysteem voor verschillende datingapps en dat mag niet van ACM op basis van een rechterlijke toets. Het Amerikaanse elektronicabedrijf moest voor januari ook andere betalingsmethoden toepassen, wat niet is gebeurd.

De Nederlandse toezichthouder was ook niet blij met voorstellen van Apple. Dat leidde tot een dwangsom van 5 miljoen euro per week. Die is nu opgelopen naar 25 miljoen euro. Het maximale boetebedrag kan oplopen tot 50 miljoen euro.

Apple ligt in meerdere landen onder vuur omdat het hoge commissies vraagt voor apps in zijn App Store en ook eist dat het eigen betalingssysteem wordt gebruikt.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 23-02-2022

Feb 23, 2022
Loading posts...