<< Terug naar home | Vanuit Turkije

Posted by Turkse Media
Jun 23, 2024

Nieuwe Turkse satelliet in juli de ruimte in

De nieuwste telecommunicatiesatelliet van Turkse makelij, Turksat 6A, zal volgende maand de ruimte in worden gelanceerd.

Dat maakte de Turkse minister Abdulkadir Uraloğlu (Transport en Infrastructuur) vrijdag bekend.

De satelliet ondergaat de laatste tests in de SpaceX-faciliteit in Cape Canaveral, Florida. Turksat 6A werd eerder deze maand naar de faciliteit getransporteerd en zal medio juli met een Falcon 9-raket in een baan om de aarde worden gebracht.

Uraloğlu zei dat zodra de ruimtesonde in positie is, Turkije’s satellietoperator Turksat dekking kan bieden aan een aanzienlijk groter gebied, waaronder India, Thailand, Maleisië en Indonesië.

“Met Turksat 6A zal de bevolking die de satellieten van Turkije bestrijken, toenemen van 3,5 miljard naar ruim 5 miljard. Turkije zal in staat zijn om meer dan 65 procent van de wereldbevolking te bereiken met zijn eigen telecommunicatiesatellieten.”

Turksat 6A zal vijftien jaar operationeel zijn.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 23-06-2024

Jun 23, 2024
Loading posts...