<< Terug naar home | Highlights

Posted by Turkse Media
Sep 11, 2024

Noorwegen heft wapenembargo tegen Turkije op

Noorwegen heeft de beperkingen die het voor de Turkse defensie-industrie had opgelegd, opgeheven.

Dat liet woordvoerder Öncü Keçeli van het Turkse buitenlandministerie woensdag weten.

Hij verwees in zijn verklaring naar een telefoongesprek tussen de buitenlandministers Hakan Fidan van Turkije en zijn Noorse collega-minister Espen Barth Eide.

“De Noorse minister van Buitenlandse Zaken Eide maakte het besluit kenbaar om de beperkingen voor de defensie-industrie op te heffen die Noorwegen in 2019 tegen Turkije had opgelegd”, benadrukte hij.

De Turkse minister reageerde tevreden te zijn met het besluit en merkte op dat dergelijke beperkingen niet in overeenstemming zijn met de geest van NAVO-alliantie.

Symbolisch

Meerdere Turkse nieuwssites melden dat het om een symbolische zet van Noorwegen gaat, aangezien Turkije tussen 2008 en 2017 ‘slechts’ 12 miljoen dollar aan Noorse defensieproducten heeft aangeschaft.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 11-09-2024

Sep 11, 2024
Loading posts...