<< Terug naar home | Vanuit Turkije

Posted by Turkse Media
Mar 15, 2025

Polen wil Turkije snel in EU: ‘Nu realistisch en tastbaar’

De Poolse premier Donald Tusk heeft tijdens zijn staatsbezoek aan Ankara laten weten dat zijn land het EU-lidmaatschap van Turkije altijd al heeft gesteund en tegenwoordig realiseerbaar is geworden.

Dat zei hij tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan in het presidentiële complex in de Turkse hoofdstad.

De twee landen spraken elkaar op hoog niveau over bilaterale en mondiale kwesties. Tusk benadrukte zijn wens om Turkije in de EU te zien. “We hopen echt dat het proces van de toetreding van Turkije tot de EU nu een realistisch en tastbaar proces is. We hebben Turkije altijd in dit opzicht gesteund en we zullen dat blijven doen.”

De Turkse president sprak dat Turkije en Polen belangrijke bondgenoten zijn die zich aan de oostelijke en zuidelijke flanken van de NAVO bevinden en het bevel voeren over de twee grootste grondtroepen van de alliantie in Europa.

Handelsrelatie

De Poolse premier liet weten dat ze willen dat het handelsvolume tussen de twee landen de 15 miljard dollar bereikt en dat doel zeker gehaald gaat worden. Op dit moment doen Turkije en Polen jaarlijks voor zo’n 12 miljard dollar aan zaken.

Tusk voegde toe dat Polen van plan is om te werken aan de bouw van een hogesnelheidstreinsysteem en dat Turkije ervaring heeft op dit gebied. Hij verklaarde dat ze willen profiteren van de ervaring van Turkije en zei dat “vandaag een zeer waardevolle dag is in termen van samenwerking en relaties”.

Syrië

De Poolse premier vervolgde dat hij er vertrouwen in heeft dat ze zullen samenwerken om Syrië weer op te bouwen. “De rol van Turkije bij de wederopbouw en stabilisatie van Syrië kan niet worden ontkend.”

Rusland-Oekraïne

Polen stelt ook voor dat Turkije een actieve rol gaat spelen bij het initiëren van vredesbesprekingen tussen Rusland en Oekraïne. Ook onderstreepte Tusk dat Turkije en Polen al sinds de eerste dag van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne vrede willen.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 15-03-2025

Mar 15, 2025
Loading posts...