Posted by Turkse Media
Aug 16, 2023
Turken zien buitenlandse schuld afnemen

De buitenlandse schuld van de Turkse particuliere sector is in juni gedaald naar 154,6 miljard dollar. Het gaat om een daling met 3,2 miljard dollar ten opzichte van eind vorig jaar, zo verklaarde de centrale bank van het land woensdag.
De langlopende leningen bedroegen in totaal 145,8 miljard dollar, een daling van 3,9 miljard dollar, terwijl kortlopende leningen uitkwamen op 8,8 miljard dollar, een stijging van 676 miljoen dollar in juni ten opzichte van 31 december.
59 procent van de langlopende leningen was in Amerikaanse dollar, terwijl het aandeel van de euro 36,4 procent was en de Turkse lira 1,9 procent.
Op korte termijn was 39,1 procent van de schuld in dollar, 38,2 procent in euro en 15,6 procent in lira.
De langlopende leningen bestaan voor 34,7 procent uit passiva van financiële instellingen en voor 65,3 procent uit passiva van niet-financiële instellingen. Deze ratio’s waren respectievelijk 76,1 procent en 23,9 procent voor kortlopende leningen.
“De totale uitstaande leningen van de particuliere sector die uit het buitenland zijn ontvangen op basis van een resterende looptijd; wijst uit op aflossingen van de hoofdsom voor een bedrag van 42,5 miljard dollar voor de komende 12 maanden tegen eind juni”, aldus de Turkse centrale bank.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 16-08-2023