Posted by Turkse Media
Jun 11, 2023
Turkije blikt terug op succesvolle organisatie Champions League-finale

De finale van het belangrijkste voetbaltoernooi voor clubs is zaterdag succesvol en probleemloos verlopen. Tienduizenden buitenlandse supporters uit met name het Verenigd Koninkrijk en Italië reisden zaterdag af naar Istanbul voor de Champions League-finale tussen Manchester City en Internationale (Inter). Het Atatürk Olympisch Stadion was gevuld met 72.000 voetballiefhebbers.
President Recep Tayyip Erdoğan verwees kort in een bericht na de finale naar de Turkse gastvrijheid en feliciteerde Manchester City met het kampioenschap. Hij benadrukte dat Istanbul “de bakermat van beschavingen en het oogappeltje van Turkije” is.
“Ik wil iedereen bedanken die opnieuw de gastvrijheid van Turkije heeft bewezen en heeft bijgedragen aan de soepele en succesvolle organisatie van deze geweldige organisatie. #UCLfinale.”
Erdoğan zelf had de FIFA, president van het Verenigd Arabische Emiraten, Mohammed bin Zayed, en zijn broer Mansour bin Zayed, vicepresident en eigenaar van het winnende Manchester City op bezoek. Hij volgde het duel samen met hen. Voor de wedstrijd liet hij Zayed een plekje nemen in de Turkse auto TOGG en liet weten dat hij hen er een cadeau zal doen.
De tienduizenden supporters fungeerden ook als toeristen en grepen de kans om het adembenemende en prachtige Istanbul van dichtbij mee te maken, is verklaard. Istanbul Airport brak op 10 juni een record aller tijden met 1.594 vliegbewegingen op een dag.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 11-06-2023