<< Terug naar home | Highlights

Posted by Turkse Media
Dec 11, 2024

Turkije geeft NAVO-chef Rutte lesje Syrië

De Turkse president Recep Tayyip Erdoğan heeft dinsdag NAVO-chef Mark Rutte gesproken over de laatste ontwikkelingen in Syrië.

De secretaris-generaal van de NAVO kreeg Ankara’s toewijding aan de territoriale integriteit van Syrië bevestigd, is verklaard door het Turkse directoraat Communicatie.

Er werd opgemerkt dat de Turkse president tijdens het telefoongesprek benadrukte dat Turkije “sinds de allereerste dag van de burgeroorlog in Syrië pleit voor het behoud van de territoriale integriteit en stabiliteit van Syrië”. Ook moet Syrië bestuurd worden door het Syrische volk en niet door illegale groepen die buitenlandse steun ontvangen, is onderstreept in het gesprek.

Erdoğan vertelde Rutte ook dat Ankara “alles in zijn macht zal blijven doen voor de oprichting van een verenigd en terreurvrij Syrië”.

De Turkse hand

Het is inmiddels algemeen bekend dat Turkije middels grote offers en militaire operaties grote delen van Noord-Syrië terreurvrij heeft gekregen waardoor een deel van de Syrische vluchtelingen terug kon keren, herhalen deskundigen vaak. Ook helpen de Turken met de opbouw van de getroffen regio’s.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 11-12-2024

Dec 11, 2024
Loading posts...