<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Mar 20, 2025

Turkije grootste landbouwproducent van Europa

Turkije is een toonaangevend land in landbouwproductie, staat op de eerste plaats in Europa en op de achtste plaats in de wereld.

Dat zei de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan deze week.

“Vandaag is Turkije de leider in landbouwproductie in Europa en staat het op de achtste plaats in de wereld. Sinds 2002 hebben we onze export verhoogd van 3,8 miljard dollar naar 32,6 miljard dollar vorig jaar”, sprak de Turkse leider tijdens een iftar-evenement, waarbij hij de boeren toesprak.

Hij onderstreepte dat ze de landbouwproductie hebben verdrievoudigd van 25 miljard dollar in 2002 naar 74 miljard dollar in 2024.

“In ons land worden 206 soorten landbouwproducten geproduceerd. In veel daarvan zijn we gelukkig zelfvoorzienend”, benadrukte hij.

Turkije staat op de vierde plaats in de wereld in de productie van groenten en fruit en staat op de elfde plaats in de productie van planten, maakte de Turkse president iedereen duidelijk.

“We staan ​​in de top 3 van de wereld voor 21 producten. In de productie van rauwe melk staan ​​we op de negende plaats ter wereld en op de derde plaats in Europa. In de productie van rundvlees staan ​​we op de zevende plaats ter wereld en op de eerste plaats in Europa.”

Erdoğan vervolgde dat Turkije in de productie van kippenvlees op de negende plaats ter wereld en op de tweede plaats in Europa staat. In de productie van eieren staat Turkije op de tiende plaats ter wereld en op de tweede plaats in Europa. Voor honing is dat de tweede plaats ter wereld en op de eerste plaats in Europa en voor de aquacultuur is dat de zestiende plaats in de wereldlijst en op de tweede plaats in Europa.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 20-03-2025

Mar 20, 2025
Loading posts...