Posted by Turkse Media
Aug 25, 2021
Turkije onthult nationale strategie voor kunstmatige intelligentie (AI)

In de noordwestelijke provincie Kocaeli is dinsdag de nationale routekaart van Turkije voor kunstmatige intelligentie (AI) onthuld.
Naar schatting zal AI tegen 2030 tussen 13 biljoen en 15 biljoen dollar bijdragen aan de wereldeconomie, samen met wereldwijde groei van 13 tot 14 procent, zei de Turkse industrie- en technologieminister Mustafa Varank tijdens een ceremonie.
Nu de coronapandemie de digitale transformatie-inspanningen wereldwijd heeft versneld, bedroeg de marktomvang van deze technologieën in 2020 zo’n 50 miljard dollar, zei hij. Dat zal naar verwachting binnen vijf jaar verdubbelen.
Varank onderstreepte dat hoewel sommige projecties een stijging van de werkloosheid voorspellen als gevolg van AI in bijna elke sector, “ze missen dat er veel meer creatieve en op kennis gebaseerde banen zullen worden gecreëerd via de nieuwe technologieën die opkomen”.
“In plaats van weerstand te bieden aan technologische transformatie, is het adopteren en beheren ervan de meest rationele manier. Het is onze taak om ervoor te zorgen dat deze transformatie op de meest gunstige manier voor onze samenleving wordt gerealiseerd”, benadrukte de Turkse minister.
Als onderdeel van de strategie streeft Turkije ernaar het aandeel van AI in zijn bbp te verhogen tot 5 procent, 50.000 banen in de sector te creëren en een van de 20 beste landen op dit gebied te worden.
De strategie zal de periode tussen volgend jaar en 2025 bestrijken en de prioriteiten van Turkije op het gebied van AI definiëren met betrekking tot menselijk kapitaal, onderzoek, ondernemerschap, infrastructuur en gegevenskwaliteit.
President Recep Tayyip Erdoğan liet weten dat de strategie vorige week is afgerond en is gepubliceerd in de Turkse Staatscourant.
‘Een must voor ontwikkeling’
AI, dat op veel gebieden kan worden gebruikt, van onderwijs tot gezondheid, van productie tot klimaatproblemen, transformeert de wereld radicaal, vertelde Ali Taha Koc, voorzitter van het Turkse Digital Transformation Office, tijdens het evenement in de industriële provincie.
“AI is geen optie voor landen. Het is een must voor ontwikkeling”, zei hij, erop wijzend dat Turkije geen markt voor deze technologieën zal zijn, maar een producent ervan.
Als onderdeel van de prioriteiten van de strategie zal het land de tewerkstelling van onderzoekers in AI ondersteunen en het aantal afgestudeerden op dit gebied vergroten, benadrukte Koc.
Hij zei dat Turkije ook ondernemers gaat steunen en technische en juridische infrastructuur zal creëren.
Koc onderstreepte het belang van internationale samenwerking in de industrie en benadrukte dat Turkije actief zal zijn bij het aantrekken van internationale projecten op het gebied van AI.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 25-08-2021