<< Terug naar home | Vanuit Turkije

Posted by Turkse Media
Nov 05, 2021

Turkije opent 104 nieuwe centra tegen verslavingen

Turkije zal vastberaden doorgaan met het bestrijden van alle soorten verslavingen door middel van een mensgerichte benadering, benadrukte de president van het land in de metropool Istanbul vrijdag. “We zullen tot onze laatste ademtocht blijven strijden tegen verslavingen.”

Vrijdag gingen in alle Turkse provincies (81) en de Turkse Republiek Noord-Cyprus 104 centra tegen verslavingen open. Die zullen gratis ondersteuning bieden, niet alleen aan verslaafden, maar ook aan hun families en sociale kringen, merkte president Recep Tayyip Erdoğan op.

Tijdens de openingsceremonie van de ‘Turkse Groene Halve Maan Counseling Centra’ liet hij weten dat de centra de burgers zullen helpen in hun strijd tegen tabak, alcohol, drugs, gokken en ook technologieverslaving (smartphones, sociale media en gaming).

Erdoğan vertelde dat de steun ook geldt voor diegenen die van hun verslaving zijn afgekomen. Ook zij zullen profiteren van ziektekostenvergoeding en de regelingen werkgelegenheid, vrijetijdsactiviteiten en beroepscursussen.

Een team met psychologen en specialisten in de sociale dienst zal de individuen bijstaan ​​tijdens en na hun strijd tegen verslaving, vervolgde hij.

Over de gevaren van technologieverslaving zei de Turkse president: “Technologieverslaving drijft ons weg van de waarden die ons menselijk maken en zet ons gevangen in een onwerkelijke wereld.”

Hij waarschuwde ouders voor onlineverslaving van kinderen en merkte op dat het kan leiden tot andere soorten verslavingen waartegen ouders hun kinderen proberen te beschermen. “Tegenwoordig lijken de rollen ook omgedraaid en bevelen kinderen hun ouders het een en ander.”

“Geen van dergelijke verslavingen hebben te maken met ideologieën of overtuigingen”, zei Erdoğan. “Diegene die (alcoholische) dranken, drugs of tabak promoten, doen dat om hun eigen afwijkende levensstijl, zwakheden en (waardigheids)complexen te verdoezelen. We moeten onze kinderen beschermen tegen dergelijke promoties.”

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 05-11-2021

Nov 05, 2021
Loading posts...