Posted by Turkse Media
Apr 15, 2025
Turkije rondt deal met Irak rond megaproject spoedig af

Turkije is van plan om “zeer binnenkort” een overeenkomst met Irak te sluiten over het Development Road Project, een strategisch infrastructuurinitiatief gericht op het versterken van de regionale connectiviteit
Dat liet de Turkse minister van Transport en Infrastructuur recent weten.
Tijdens een toespraak op het Forum Opkomende Markten van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in Istanbul benadrukte minister Abdulkadir Uraloğlu dat transitroutes en transportcorridors essentieel zijn voor de wereldwijde economische ontwikkeling. Hij zei dat elke cent die wordt uitgegeven aan transportinfrastructuur zal bijdragen aan het verlagen van handelskosten, het verhogen van de economische groei, het bevorderen van regionale integratie en het behalen van duurzame ontwikkelingsdoelen.
Uraloğlu beschreef Turkije als een natuurlijke brug in de Oost-Westcorridor die Azië en Europa met elkaar verbindt en een centrale speler in de Noord-Zuidcorridors die zich uitstrekken van de Kaukasus tot Afrika. Hij onderstreepte de strategische geografische en economische positie van het land en benadrukte de cruciale rol die Turkije speelt in zowel de Centrale Corridor als het Development Road Project.
“Ons land fungeert als een soort hoeksteen voor het gezond functioneren van intercontinentale transportcorridors. Met andere routes die op deze hoofdwegen worden aangesloten, zal het transportpotentieel door Turkije vele malen toenemen”, benadrukte hij.
Megaproject
De Development Road, of vrij vertaald de Ontwikkelingsroute of Route der Ontwikkeling, is een belangrijk handelsrouteproject dat Irak en Turkije verbindt met spoorwegen, wegen, havens en steden. De 1.200 kilometer lange spoorlijn en snelwegen verbinden de haven van Great Faw in Zuid-Irak, die de grootste haven in het Midden-Oosten moet worden.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 15-04-2025