Posted by Turkse Media
Jul 02, 2024
Turkije schiet Oostenrijk uit EK en treft Oranje in kwartfinales

Het Turkse elftal heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van het EK. In een regenachtig Leipzig wonnen de Turken van Oostenrijk met 2-1.
Merih Demiral schoot Turkije al in de eerste minuut naar de voorsprong. Zijn openingstreffer is met 57 seconden het snelste doelpunt in de knock-outfase van een EK ooit.
Het Turkse team van bondscoach Vincenzo Montella koos voor een defensief spel. Oostenrijk zette alles op alles voor de gelijkmaker en kreeg meerdere kansen, maar dat mocht niet baten in de eerste helft.
De tweede helft begon met meer kansen over en weer. ‘Gouden hoofd’ Demiral kopte in de 59ste minuut zijn tweede vanuit een corner. Dat werd op zijn Oostenrijks beantwoord door Michael Gregoristsch, die bij de tweede paal de aansluitingstreffer binnenschoot. En daar bleef het bij, wel na veel spanning en een Turkse redding in de laatste seconden.
Zaterdagavond treffen Turkije en Nederland elkaar in de kwartfinale in Berlijn. Orkun Kökçü, die samen met negen andere Turkse spelers op scherp stond, mist door een opvolgende gele kaart het duel tegen Oranje.
Het Nederlandse elftal won met 3-0 van Roemenië.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 02-07-2024