<< Terug naar home | Vanuit Turkije

Posted by Turkse Media
Apr 23, 2022

Turkije: Sommige NAVO-landen willen meer oorlog in Oekraïne

Sommige NAVO-lidstaten willen dat de oorlog in Oekraïne voortduurt zodat Rusland zwakker wordt, liet de Turkse minister van Buitenlandse Zaken woensdag weten.

In een televisie-interview met de particuliere nieuwszender CNN Turk zei buitenlandminister Mevlüt Çavuşoğlu dat Turkije het niet verwachtte dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zo lang zou duren na de vredesbesprekingen in Istanbul.

“Maar na de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO kregen we de indruk dat er NAVO-lidstaten zijn die willen dat de oorlog doorgaat en voortduurt zodat Rusland zwakker wordt”, vertelde Çavuşoğlu.

Als doorbraak kwamen Russische en Oekraïense delegaties op 29 maart bijeen voor vredesbesprekingen in Istanbul. Tijdens de gesprekken gaven Oekraïense functionarissen te kennen bereid te zijn om te onderhandelen over een “neutrale status”, een belangrijke Russische eis, maar eisten veiligheidsgaranties voor hun land.

Rusland beloofde ondertussen zijn militaire activiteiten in de richting van de Oekraïense steden Kiev en Tsjernihiv aanzienlijk te verminderen om vertrouwen op te bouwen voor toekomstige onderhandelingen.

Over de mogelijkheid van een ontmoeting tussen Rusland en de leiders van Oekraïne in Turkije, benadrukte Çavuşoğlu dat de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan voortdurend in contact staat met zowel Vladimir Putin als Volodymyr Zelensky.

“President Erdoğan spreekt de komende dagen opnieuw met de leiders. Ik heb vandaag met (de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergey) Lavrov gesproken en gisteren met (de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro) Kuleba.”

Een ontmoeting tussen Putin en Zelensky in Turkije ligt nog steeds op tafel, zei de Turkse minister. “Ze zeggen in principe allebei positieve dingen over het samenkomen als de omstandigheden daarvoor geschikt zijn.”

Rutte

Premier Mark Rutte benadrukte vrijdag dat de Turkse president Erdoğan een bijzondere rol speelt in de bemiddeling tussen Kiev en Moskou en Turkije als een van de weinige buiten het westerse bondgenootschap de Russische agressie veroordeelt. (LEES meer)

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 23-04-2022

Apr 23, 2022
Loading posts...