<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Aug 18, 2021

Turkije toont grote spierballen tijdens defensiebeurs

In Turkije vindt deze week de vijftiende internationale defensiebeurs IDEF, georganiseerd door de Turkse Strijdkrachten, plaats. De Turkse defensie-industrie heeft in de afgelopen twintig jaar een ongekende revolutie doorgemaakt en is massaal aanwezig met de nieuwste en briljantste defensieproducten.

Met die woorden opende de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan dinsdag de beurs in Istanbul. Dit jaar doen 1.236 bedrijven en vertegenwoordigers mee, vorig jaar waren dat er 1.061.

“Turkije is een land dat elke vaardigheid die het ontwikkelt graag deelt met [oprechte] bondgenoten en vrienden. Als een vooraanstaand NAVO-lid zijn we van mening dat onze bijdrage aan regionale en wereldvrede zal toenemen naarmate we onze nationale defensie-industrie ontwikkelen”, sprak de Turkse leider.

Erdoğan liet weten dat Turkije in 2002 slechts 62 defensieprojecten ter waarde van 5,5 miljard dollar had. “Tegenwoodig zijn dat er meer dan 750, goed voor 75 miljard dollar. Het aantal actieve bedrijven in onze defensie-industrie is van 56 gestegen naar 1.500.”

“Tegenwoordig bevinden onze bedrijven zich in de top honderd beste defensiebedrijven ter wereld. Waren we vroeger voor 80 procent afhankelijk van het buitenland, is het ons gelukt daar nu 20 procent van te maken. Exporteerden we vroeger 250 miljoen dollar aan defensiemateriaal, is dat nu jaarlijks meer dan 3 miljard dollar geworden.”

De Turkse president bedankte eerder deze week ook alle tegenwerkers en landen die Turkije sanctioneerden en zei: “Turkije heeft de defensie-industrie zo zwaar belast om de moeilijkheden te overwinnen die werden veroorzaakt door wereldwijde leveranciers en de open embargo’s waaraan het is blootgesteld.”

“Als een land dat alleen en in de steek werd gelaten op de meest kritieke momenten van zijn strijd tegen het terrorisme en geen defensieproducten kreeg terwijl onze grenzen werden bedreigd, waren we genoodzaakt maatregelen te nemen om Turkije snel in zijn eigen behoeften te voorzien.”

Nu is Turkije een land dat zijn eigen grenzen met defensieproducten van eigen makelij bewaakt, een ​​veiligheidszone creëert in de regio en grensoverschrijdende antiterreuroperaties uitvoert, benadrukte Erdoğan.

“Het niveau dat we hebben bereikt heeft ons nu geleid tot veel grotere doelen. Naast het voldoen aan de huidige behoeften in de defensie-industrie, investeren we in de technologieën, voertuigen en producten van de toekomst. We realiseren met name ambitieuze projecten aan land-, lucht- en zeevoertuigen die werken op basis van kunstmatige intelligentie.”

“We zijn op elk gebied dat zal voldoen aan de behoeften van de toekomst, zoals UAV-zwermen, onbemande zeevoertuigen (zeedrones), onbemande gevechtsvliegtuigen, elektromagnetische kanonnen, laserwapens en satellietsystemen. Het delen van elke kans, elk vermogen en elk product dat we hebben ontwikkeld met onze vrienden, blijft onze onmisbare prioriteit”, aldus Erdoğan.

Op de eerste dag van de beurs zijn meerdere deals ondertekend tussen partijen, waaronder ook tussen landen.

 

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 18-08-2021

Aug 18, 2021
Loading posts...