Posted by Turkse Media
Aug 05, 2023
Turkije verwacht in 2024 grote inflatiedaling dankzij nieuwe koers

De Turkse minister van Financiën Mehmet Şimşek verwacht dat de inflatie in zijn land vanaf medio 2024 zal dalen dankzij de positieve impact van de monetaire beleidskoers.
“We bevinden ons in een overgangsperiode waarin we doelen op desinflatie en prijsstabiliteit”, benadrukte hij in een interview.
Şimşek zei dat ze het desinflatieproces zullen ondersteunen met fiscale discipline. “De belangrijkste doelstelling van ons beleid is om de inflatie op middellange termijn permanent terug te brengen tot enkele cijfers.”
Juli
In juli bedroeg de jaarlijkse inflatie in Turkije 47,83 procent, vergeleken met 38,21 procent in juni, rapporteerde de statistische autoriteit van het land TurkStat donderdag.
De Turkse financiënminister reageerde daarop dat de tussentijdse stijging komt door wisselkoersontwikkelingen en loonstijgingen.
De laagste jaarlijkse prijsverandering was in woningen met 19,31 procent, terwijl hotels, cafés en restaurants de grootste verandering lieten zien met 82,62 procent.
De maandelijkse inflatie bereikte 9,49 procent, een stijging ten opzichte van 3,92 procent in juni.
Het jaarlijkse percentage was 79,6 procent in juli 2022 en 57,68 procent in januari van dit jaar.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 05-08-2023