<< Terug naar home | Vanuit Turkije

Posted by Turkse Media
Jan 20, 2026

Turkije verwerpt leugens over situatie in Syrië

Het Turkse Centrum voor de Bestrijding van Desinformatie heeft maandag met klem ontkend dat IS-terroristen in Syrië zouden zijn vrijgelaten door het Syrische leger met steun van Turkije. De bewering noemt het centrum volledig ongegrond.

In een verklaring op het Turkse sociale mediaplatform NSosyal liet het centrum weten dat Turkije juist bekendstaat als het land dat de hardste en meest consequente strijd tegen IS in de regio heeft gevoerd. Volgens de autoriteiten heeft Turkije de terroristische organisatie in de afgelopen jaren de zwaarste klappen toegebracht.

Het centrum onderstreepte dat deze feiten internationaal bekend en onbetwist zijn. Daarmee verwerpt het expliciet de suggestie dat Turkije op enigerlei wijze betrokken zou zijn geweest bij het vrijlaten van leden van IS tijdens recente ontwikkelingen in Syrië.

Tegelijkertijd roept het desinformatiebestrijdingscentrum het publiek op geen geloof te hechten aan wat het omschrijft als ongefundeerde aantijgingen. Die oproep richt zich niet alleen tot de Turkse bevolking, maar ook tot bevriende en broederlijke landen en buurlanden, met wie Turkije volgens de verklaring al eeuwenlang dezelfde regio en gedeelde waarden deelt.

Volgens het centrum zijn dergelijke beschuldigingen schadelijk voor de regionale stabiliteit en dragen zij bij aan desinformatie in een toch al fragiele geopolitieke context.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 20-01-2026

Jan 20, 2026
Loading posts...