<< Terug naar home | Highlights

Posted by Turkse Media
Mar 07, 2022

Turkije: vredespoging Oekraïne en Rusland in Antalya

Turkije gaat de buitenlandministers van Oekraïne en Rusland donderdag samenbrengen voor een trilaterale bijeenkomst op het Antalya Diplomacy Forum.

Dat maakte de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Mevlüt Çavuşoğlu maandag bekend.

Çavuşoğlu sprak de hoop uit dat de bijeenkomst op 10 maart een keerpunt en een belangrijke stap zal zijn in de richting van vrede en stabiliteit en zei dat Ankara “zich zal blijven inspannen voor een langlopende vrede”.

De Turkse minister benadrukte dat Turkije sinds het begin van de oorlog intensieve diplomatieke inspanningen heeft geleverd om de Oekraïense en Russische partijen bij elkaar te brengen.

Hij zei dat sinds het begin van de oorlog de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan “in totaal 19 telefoongesprekken heeft gevoerd met zijn collega’s”. “En ik heb ongeveer 40 (telefoon)gesprekken gevoerd.”

“Tijdens deze periode heb ik zes keer gesproken met Oekraïense buitenlandminister Dmytro Kuleba en vier keer gesproken met de Russische buitenlandminister Sergey Lavrov. Onze communicatie via berichten is daarin niet meegerekend”, voegde hij eraan toe.

Op Twitter zei de Turkse minister van Buitenlandse Zaken dat “op initiatief van president Erdoğan en onze intensieve diplomatieke inspanningen de buitenlandministers van Rusland en Oekraïne deelnemen aan het Antalya Diplomacy Forum”. “Ik hoop dat deze stap zal leiden tot vrede en stabiliteit.”

Het Antalya Diplomacy Forum wordt gehouden van 11-13 maart in de zuidelijke badplaats Antalya in Turkije.

De minister gaf verder commentaar op het Turkse evacuatieproces uit Oekraïne en zei dat tot nu toe minstens 12.000 Turkse staatsburgers uit Oekraïne zijn geëvacueerd.

Turkije is “een van de weinige landen die hun [buitenlandse] missies open houden” in Oekraïne, zei hij en onderstreepte dat de Turkse ambassade in Kiev en het consulaat in Odessa beiden nog steeds functioneel zijn.

Russische invasie Oekraïne

Volgens cijfers van de VN zijn in Oekraïne minstens 364 burgers omgekomen en 759 anderen gewond geraakt sinds Rusland op 24 februari een oorlog tegen het Oost-Europese land begon. De werkelijke tol zal naar verwachting hoger zijn.

Volgens de VN-vluchtelingenorganisatie zijn – per maandag –  meer dan 1,7 miljoen mensen uit Oekraïne gevlucht naar buurlanden.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 07-03-2022

Mar 07, 2022
Loading posts...