<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Aug 07, 2018

Turks defensiebedrijf toont anti-dronewapen

De droneaanslag op de Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft aangetoond hoe cruciaal anti-dronewapens zijn. Die krijgen de laatste tijd veel aandacht.

Dat laten enkele Turkse defensiebedrijven weten die recent gezamenlijk een nieuwe anti-dronewapen genaamd ‘Kapan’ (Turks voor val) hebben ontwikkeld.

De nieuwe Turkse wapen kan alle drones binnen 2,5 kilometer detecteren, volgen en via de ingebouwde laserwapen vernietigen. Ook kan het signalen verstoren.

“In Syrië en Irak zijn bomdrones vaker het gesprek van de dag. Met de aanslag in Venezuela ziet men hoe gevaarlijk drones kunnen zijn. Ze worden ook voor spionage gebruikt”, reageert een deskundige. “Dankzij de Kapan zien Turkse veiligheidsdiensten of het om een vriendschappelijke drone gaat of niet. Mocht dat niet het geval zijn, kunnen ze het direct vernietigen.”

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA – ANKARA | Gepubliceerd: 07-08-2018

Aug 07, 2018
Loading posts...