Posted by Turkse Media
Aug 05, 2022
Turkse agrosector breekt historisch record

De Turkse agrosector heeft met een exportvolume van 18,8 miljard dollar in de eerste zeven maanden van dit jaar een historisch record gebroken.
Dat blijkt uit de nieuwste exportcijfers van de Turkse exporteursassemblee TIM.
De uitvoer van landbouwgoederen is, vergeleken met vorig jaar, met 20,4 procent gestegen. Ook nam de totale export van Turkije tussen januari en juli toe tot 144,4 miljard dollar. De agrosector maakt daar 13 procent van uit.
De top drie type landbouwgoederen waren granen, peulvruchten, oliezaden en hun producten (6,3 miljard dollar), groente- en fruitproducten (1,3 miljard dollar) en gedroogd fruit en aanverwante producten (829,8 miljoen dollar). De export van visserij en dierlijke producten kwam uit op 2,4 miljard dollar.
De landen die in de desbetreffende tijdsperiode het meest uit Turkije hebben geïmporteerd zijn Irak, de VS en Duitsland.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 05-08-2022