<< Terug naar home | Economie

Posted by Turkse Media
Nov 04, 2024

Turkse inflatie daalt verder in oktober

De jaarlijkse consumenteninflatie in Turkije is in oktober gedaald naar 48,6 procent, het laagste percentage sinds juli 2023.

Dat blijkt uit officiële gegevens die maandag werden vrijgegeven.

De inflatie daalde voor de vijfde maand op rij van 49,4 procent in september. Wel lag de hoofdinflatie boven de marktprognose, aldus TurkStat.

De energiekosten stegen in oktober met 59,37 procent op jaarbasis, een daling ten opzichte van een stijging van 62,94 procent in september.

De prijsstijging voor voedsel en alcoholvrije dranken versnelde in oktober tot 45,3 procent, vergeleken met 43,72 procent in de voorgaande maand.

De kerninflatie, exclusief energie, voedsel en alcoholvrije dranken, alcoholische dranken en tabak, daalde vorige maand tot 47,8 procent.

Op maandbasis steeg de consumentenprijsindex in oktober met 2,9 procent, een vertraging ten opzichte van de 3 procent in september.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 04-11-2024

Nov 04, 2024
Loading posts...