Posted by Turkse Media
May 14, 2016
Turkse minister woedend op ‘hoogmoedige’ Europese diplomaat

De Turkse EU-minister Volkan Bozkır vraagt Hansjörg Haber, het Duitse hoofd van de EU-delegatie in Turkije, om verantwoording af te leggen aan het Turkse volk.
De Duitse diplomaat zei in een interview over de visumliberalisatie de zin “ons spreekwoord ‘als Turken begonnen, als Duitsers geëindigd’ is nu omgedraaid”.
Dit schoot in het verkeerde keelgat van de Turkse EU-minister. “Een ambassadeur heeft geen recht om de bevolking en de president van het land, waarin hij in dienst is, te verkleinen en te vernederen. Dat is regel nummer 1 van een diplomaat en diplomatie”, benadrukt de Turkse minister.
Bozkır roept de Duitse diplomaat op ter verantwoording. “De betrekkingen tussen Turkije en de Europese Unie verkeren op dit moment in een kritieke situatie. Het is geen tijd voor dit soort diplomatieke blunders waarbij men in zijn hoogmoed Turkije probeert te kleineren. De Duitse diplomaat, die zo trots is op zijn afkomst, moet verantwoording afleggen aan het Turkse volk of doen wat nu nodig is [ontslag]”, aldus Bozkır.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA – ANKARA