<< Terug naar home | Binnenland

Posted by Turkse Media
Sep 13, 2025

Van Klaveren: zonder moslims was er geen Nederland

Voormalig PVV-Kamerlid Joram van Klaveren stelt dat de geschiedenis van Nederland onlosmakelijk verbonden is met de Islam. In een interview met de internationale zender TRT World benadrukte hij dat de onafhankelijkheid van de Republiek der Nederlanden mede te danken was aan steun van het Ottomaanse Rijk.

Van Klaveren, die jarenlang in de Tweede Kamer het woord voerde over Islam namens de PVV, begon ooit aan een boek waarin hij de Islam wilde bekritiseren. “Tijdens het schrijven ontdekte ik dat veel van wat ik dacht te weten, niet klopte”, vertelt hij. “Wat begon als een anti-Islamboek werd een zoektocht naar de waarheid. Uiteindelijk leidde dat ertoe dat ik moslim werd.”

Volgens Van Klaveren is het beeld dat Islam en Nederland los van elkaar staan, historisch onjuist. Hij verwijst naar de rol van het Ottomaanse Rijk in de strijd tegen Spanje tijdens de Tachtigjarige Oorlog. “Nederland kon zich losmaken van het Spaanse Rijk met steun van moslims. Tijdens het Leidens Ontzet riepen mensen liever ‘Turks dan paaps’ – oftewel: liever onder Islamitische invloed dan onder katholieke heerschappij. Er waren halve manen op kledingstukken en zelfs schepen droegen namen die verwezen naar de Islam.”

Van Klaveren benadrukte verder: “Ik had waarschijnlijk Jose of Pedro geheten, want zonder die steun was er geen Nederland geweest.”

De conclusie van Van Klaveren is stellig: “Zonder de hulp van moslims was er geen Nederland geweest. De Islam zit in het DNA van ons land, of mensen dat nu willen of niet.”

Bekijk het hele interview:

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | TMC – FOTO: AA | Gepubliceerd: 13-09-2025

Sep 13, 2025
Loading posts...