<< Terug naar home | Highlights

Posted by Turkse Media
Dec 02, 2025

VN-vloot in Afrika krijgt elektronische bescherming uit Turkije

De Turkse defensiespecialist Aser Technology gaat radiofrequentie-stoorzenders (jammers) leveren voor de gepantserde voertuigen die de Verenigde Naties (VN) inzetten bij operaties in Afrika.

Dat bevestigt een vertegenwoordiger van het bedrijf, dat recent de internationale aanbesteding voor deze apparatuur won en de eerste leveringen inmiddels heeft afgerond.

Aser Technology, producent van satellietcommunicatiesystemen en radartechniek, zet met deze opdracht een volgende stap op de wereldmarkt voor elektronische oorlogvoering. Volgens algemeen directeur Ertan Murat zijn de tactische stoorzenders van het bedrijf ontworpen om bescherming te bieden tegen op afstand bediende geïmproviseerde explosieven (IED’s) en tegen drones, beide risico’s die in diverse Afrikaanse conflictgebieden regelmatig voorkomen.

Murat stelt dat de technologie die in de VN-voertuigen wordt ingebouwd voortkomt uit meer dan twintig jaar samenwerking met de Turkse strijdkrachten. In die periode ontwikkelde Aser eigen systemen die in staat zijn een breed spectrum aan signalen te verstoren. De nieuwste generatie kan volgens hem effectief storen op onder meer 4,5G- en 5G-netwerken, op drone-besturingskanalen en op GNSS-frequenties, die worden gebruikt voor satellietnavigatie.

De directeur noemt de VN-opdracht “een bevestiging dat onze technologie de hoogste internationale standaarden bereikt”. Het contract betekent voor het bedrijf tevens een zichtbare doorbraak op de internationale markt voor beschermingssystemen in risicogebieden.

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 02-12-2025

Dec 02, 2025
Loading posts...