Posted by Turkse Media
May 17, 2016
Turkije daagt Rusland uit en vraagt om bewijs

De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Mevlüt Çavuşoğlu, heeft zijn Russische collega Sergej Lavrov uitgedaagd waarbij hij zijn functie op het spel heeft gezet.
Dat gebeurde dinsdag in Wenen tijdens het topoverleg over Syrië van de International Syria Support Group (ISSG). Çavuşoğlu vroeg de Russische minister om met bewijzen te komen dat “Turkije terreurgroep IS zou steunen”, een Russische beschuldiging richting Turkije die Lavrov tijdens het overleg uitte.
“Ik ben bereid om per direct mijn ontslag in te dienen als Rusland met een bewijs komt”, liet Çavuşoğlu in aanwezigheid van afgevaardigden en ministers van 20 landen weten, kijkend naar Lavrov.
De Turkse minister bleef gastvrij in zijn uitdaging. “Als u een serieuze en ervaren diplomaat bent, zou u niet moeten geloven in deze onzin. Als u niet met bewijzen kan komen, nodig ik u uit om voor de rest van uw leven in Antalya te verblijven”, zei Çavuşoğlu.
Turks leger
Het Turkse leger heeft dit jaar honderden IS-terroristen uitgeschakeld in tegenstelling tot de Russische beweringen. Het totaal aantal uitgeschakelde IS-terroristen is ruim 1.300, meldt het Turkse leger. Een groot deel van de Turkse militaire operaties in Syrië waren vergeldingsacties op beschietingen van IS vanuit Syrië op de Turkse stad Kilis.
Daarnaast heeft de Turkse veiligheidsdiensten meerdere keren verdachten van de terreurgroep opgepakt, IS-strijders met bomgordels onderschept en potentiële strijders tegengehouden, waaronder een 24-jarige Japanner.
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA – WENEN