<< Terug naar home | Binnenland

Posted by Turkse Media
Jun 28, 2021

Turkije en Nederland bijeen in Rome

De Turkse buitenlandminister Mevlüt Çavuşoğlu heeft maandag zijn Nederlandse collegaminister Sigrid Kaag gesproken.

Dat gebeurde tijdens de ministeriële bijeenkomst van de Internationale Coalitie tegen IS (Daesh) in de hoofdstad Rome.

Çavuşoğlu sprak naast Kaag ook de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken Alexander Schallenberg en de Libanese vicepremier Zeyne Aker. Ook zijn andere vergaderingen gehouden.

De Turkse minister maakte in een reactie iedereen opnieuw duidelijk dat Turkije het enige NAVO-land is dat een landgevecht voert tegen terreurgroep IS, oftewel Daesh. “Ondanks zijn terugtrekking vormt Daesh nog steeds een bedreiging”, benadrukte Çavuşoğlu.

Turkije heeft tot nu toe 4.500 IS-strijders in Syrië en Irak uitgeschakeld. “Daarnaast hebben we grote geldstromen richting Daesh voorkomen.”

Çavuşoğlu confronteerde nogmaals alle landen met hun fout dat een “terreurgroep niet bestreden kan worden met een andere terreurgroep”. “De zogenaamde Syrian Democratic Forces (SDF) [die veel westerse steun geniet en in westerse media steeds ‘de Koerden’ wordt genoemd] is juist de YPG, de Syrische tak van terreurgroep PKK. De YPG/PKK probeert aan bestaansrecht te winnen door te profiteren van de aanwezigheid Daesh. De YPG/PKK laat tegen betaling gevangen IS-terroristen vrij”, aldus Çavuşoğlu namens Turkije.

Overigens is het geen geheim meer dat het acroniem SDF als dekmantel wordt gebruikt, blijkt uit een video waarin de Amerikaanse generaal Raymond Thomas dat zelf zegt. (KLIK voor VIDEO)

Mislukking VS

Eerder liet de voormalige Amerikaanse ambassadeur in de Syrische hoofdstad Damascus, Robert Ford, weten dat het Amerikaanse Syrië-beleid is mislukt. “Onder toezicht van de VS ontwikkelde die regio zich tot een zogenaamde “semi-staat” met de zogenaamde ‘Syrian Democratic Forces’ en de YPG.”

“Na zes jaar en ongeveer 2,6 miljard dollar is dit [terreur]staatje [in Noord-Syrië] Amerika’s baby, opgevoed onder Amerikaanse militaire bescherming en beschermd tegen vijandige buren. De autonome zone kan zichzelf niet onderhouden en zal in de nabije toekomst afhankelijk blijven van Amerikaanse middelen”, aldus Ford. (LEES meer)

 

© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 28-06-2021

Jun 28, 2021
Loading posts...