Posted by Turkse Media
Aug 24, 2023
Turkije versnelt verder wederopbouw rampgebied

Turkije heeft al zijn middelen gemobiliseerd om de door de aardbeving geteisterde regio weer op te bouwen, benadrukte de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan woensdag.
Hij sprak tijdens een ceremonie in de Turkse provincie Adıyaman via een live videoverbinding vanuit Ankara. Adıyaman is een van de elf steden die op 6 februari werden getroffen door zware aardbevingen.
De Turkse leider benadrukte dat alles op alles is gezet om het getroffen gebied te herbouwen en tegemoet te komen aan de behoeften van de slachtoffers van de aardbeving. “Alles wordt middels bezoeken op de voet gevolgd.”
In Adıyaman worden 64.811 nieuwe en aardbevingsbestendige huizen gebouwd. Het gaat om 41.171 stadshuizen en 23.640 dorpshuizen.
In het gehele rampgebied zijn al 180.000 nieuwe huizen in aanbouw (LEES meer + FOTO’S) en zijn op het platteland al de eerste huizen afgeleverd. ‘Wonderbaarlijk’, reageren de eerste slachtoffers vanuit hun nieuwe woning. (LEES meer + FOTO’S)
Uiteindelijk komen in de elf getroffen provincies, binnen één jaar, 650.000 nieuwe huizen op veelal nieuwe locaties en worden Turkse steden steviger dan ooit (LEES meer + FOTO’S). Zo’n 96 procent van de compleet verwoeste gebouwen waren voor 1999 gebouwd.
Extreme natuurramp
Bij de ramp van de eeuw, twee ongekende aardbevingen van 7,7 en 7,6, raakten meer dan 50.000 mensen hun leven kwijt. De aardbevingen hebben in totaal 14 miljoen mensen in Turkije en duizenden anderen in Noord-Syrië getroffen.
Istanbul
In Istanbul lopen, ondanks veel tegenwerking van omstreden oppositiegroepen, meerdere zogeheten wijkvernieuwingsprojecten. Vorige week zijn enkele straten van de Istanbulse districten Beyoğlu en Kağıthane vernieuwd. (LEES meer + FOTO’S)
© Turksemedia.nl – Alle rechten voorbehouden | AA | Gepubliceerd: 24-08-2023